Церковный календарь

Наш баннер

 

Храм

hram.jpg

ПОКРОВСЬКА ПАРАФІЯ м. ФАСТІВ

Історія храму до радянських часів (Володимир Перерва)

История храма Покрова Богородицы г. Фастова (Заречье) до и во времена перестройки в СССР

Коротко що до історії храму
Відомо що в війну і після війни 1941-1945 років коли відкрили храм то старостою Покровської Парафії Руської Православної Церкви була Петренко Олена Йосипівна, бабуся Дяченко Олени Павлівни, яка нині є зам. старостою Покровської Парафії. Старості Петренко Олені Йосипівні в її справах віри і милосердя завжди до помагала Крупа Пелагея. Йшла війна, а віруючі парафіяни храму Покрова Богородиці як могли допомагали тим хто потребував такої допомоги: полоненим, біженцям, раненим, сиротам, одиноким тощо.
Після війни в храмі ще деякий час йшла служба і в 1960 році, начебто з ініціативи парафіян, храм закрили та влаштували в ньому музей.
В 1989 році відбулися збори парафіян Покровської Парафії на яких вирішено було звернутися до Патріарха Московського і всія Русі Пімена і вищої державної влади того часу з приводу відкриття храму.
В 1990 році в чистий четвер перед Паскою храм офіційно було відкрито в присутності великої кількості людей і місцевої влади. Сам мер Віктор Вікторович Корнієнко передав ключі від храму старості Петру Олександровичу Силенко і той передав їх священику Руської Православної Церкви Анатолію Кириченко, який при всіх відкрив храм Покрова Богородиці та відслужив там першу службу.
У всі часи храм належав Канонічній Руській Православній Церкві і сьогодні (2007) в храмі проводиться служба на церковнослов’янській мові де відправляються служби священиками Української Православної Церкви і читаються проповіді на українській та російській мовах.
З 1990 року настоятелем храму Покрова є митрофорний протоієрей Анатолій Кириченко при якому духовною школою і родиною храм став для багатьох священників і мирян таких як архімандрит Ярослав (Олексієнко), протоієрей Миколай Левицький, протоієрей Василій Флоря, протоієрей Владислав Гораш, протоієрей Іоан Луценко, ієромонах Філарет (Єгоров), ієромонах Венідікт (Усольцев), ієродиякон Філарет (Дем’янчук), пономар Адам Швороб, Павел Демиденко, Андрій Петренко, Ігор Блейчик, Костянтин Вороневич, Богдан Вергелес та ін.
В 1993 році парафіяни храму залишились в Канонічній Українській Православній Церкві під омофором патріарха Московського і всія Русі Олексія II та Блаженнійшого Володимира (Сободан) митрополита Київського і всія України.
В 1993 році 21 лютого в 11.30 в храм привезли Ікону “Земля Ієрусалимська, яку привіз із Святої Землі ктитор храму Реут Леонід Іванович.
В 1997 році на Яблучний Спас храм відвідали митрополит Київський і всія України Володимир (Сободан) і намісник Свято-Успенської Києво- Печерської лаври єпископ Павел (Лебедь). В історії м. Фастова то було вперше коли храм відвідали сам митрополит і намісник лаври.
На сьогодні Покровська Парафія є духовним центром який відвідують десятки тисяч віруючих з усього світу. Сама Парафія за офіційними даними налічує біля 50 тисяч віруючих.

Реставрація храму
Притвор храму прибудований в 2000 році за активної участі і розробці архітектурних рішень особисто священика Анатолія Кириченко, який приймав участь в побудові та реставрації декількох храмів в Київській області таких як храм Вознесіння в м. Вишневому, Хрестовоздвиженський храм в с. Крюківщина, храм Покрова Богородиці в с Мотовилівка, в селах Борова, с.Мала Офірна та ін.
Реставрація храму в 1990 р. і побудова притвору в 2000 році проводилась під керівництвом священика о. Анатолія Кириченко, старости Силенко Петра Олександровича і Дяченко Олени Павлівни. Роботи виконували народні майстри м. Фастова Усольцев Георгій Степанович, Качан Анатолій, Фігурний Степан Антонович та ін.
Відомі ктитори які приймали участь в реставрації храму – це схімонахиня Таїсія ( м. Боярка вул.. Франко 73 ), Рудік Борис Григорович, Реут Леонід Іванович, Капітан Світлана Федорівна, Власенко Оксана Миколаївна, Кириченко Олександр Васильович.

Церковний Хор
Першим регентом який став відомим своїм талантом у фастівському краї на ниві церковного співу після відкриття храму в 1990 році став Дмитро Йосипович Власюк. Саме Дмитро Йосипович організував хор духовного співу в м. Фастові в якому і нині співають талановиті люди фастівщини вчителі співів загальноосвітніх шкіл та викладачі музичних шкіл. Нині хором Дмитра Йосиповича Власика керує викладач Фастівської музичної школи Ліля Василівна Гречина.

ПАСХА ХРИСТОВА
8 квітня 2007 року
Настоятель Храму Покрова Богородиці м. Фастів Протоієрей Анатолій Кириченко.

староста Силенко Петро Олександрович.

зам. старости Дяченко Олена Павлівна.

 

Акт
Прийому реставраційних робіт храму Покрова Богородиці м. Фастів
вул. Пушкіна 1 (Заріччя) Покровської Парафії Руської Православної Церкви Київської митрополії УПЦ.

21 листопада 2000 року. м. Фастів

Присутні голова, члени Парафіяльної Ради та парафіяни в кількості 68 осіб.
Секретаріат зборів Блейчик Ігор та Петренко Андрій.

Враховуючи перелік реставраційних робіт було засвідчено активну участь парафіян в сприянні реставраційним роботам.
Так безпосередньо на реставраційні роботи в перші дні реставрації настоятель храму священик Анатолій Кириченко своїх особистих коштів пожертвував в загальній сумі сорок шість тисяч радянських карбованців з яких: на 17 тисяч були придбані пиломатеріали на ліса, відновлення стін, зовнішню обшивку храму; 14 тисяч видано на оплату робіт; на 12 тисяч було придбано матеріалів для побудови при храмових будівель; 3 тисячі затрачено на облаштування основи іконостасу.
Сім тисяч радянських карбованців було зібрано пожертв парафіянами храму жителями м. Фастова за які було придбано оцинковане залізо для крівлі .
Листи алюмінію листового на крівлю бань храму та частину матеріалів для будівництва котельні були пожертвувані Борисом Григоровичем Рудиком та колективом заводу Газових горілок.
Родина старости Силенко Петра Олександровича внесла пожертв та виконала робіт при реставрації і будівництві будинку на суму чотири з половиною тисяч рублів.
Своєю участю в роботах та допомогою п’ять тисяч рублів пожертвувала родина Дяченко Олени Павлівни зам. старости храму.
На будівництво притвору кошти пожертвувала парафіянка Капітан Світлана Федорівна в сумі дві тисячі гривен, а роботи по будівництву виконали майстри Усольцев Георгій Степанович та Фігурний Степан Антонович своєю участю і коштом.
Три тисячі гривен на благоустрій храму пожертвував Реут Леонід Іванович.
Півтори тисячі гривен на придбання ікон пожертвував Кириченко Олександр Васильович житель м. Києва.
Скріплення стін храму, крівля та інші роботи проведені на належному рівні. Цільові кошти використані за призначенням.

Староста храму П. Силенко
Казначей А. Петренко
Секретар зборів І. Блейчик
Голова ревізійної комісії О. Губерначук.

 

 

 

Фотографии храма 

Форумы общения с отцом Анатолием Кириакидисом